Haber

Atatürk 10 Kasım’da Mardin semalarında

Şehmus EDİS – Herkes Duysun / MARDİN (İGFA) –30 ülkede 39 festivale katılarak birçok madalya kazanan Mardinli uçurtmacı Zahit Mungan (32), 10 Kasım’da 7 bin yıllık geçmişi olan Mardin semalarında Atatürk posterli uçurtmasını uçurdu. Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü.

Mardinli uçurtma sanatçısı Zahit Mungan, Atatürk’e olan hayranlığından dolayı böyle bir uçurtma yaptığını belirterek, “Atatürk’ün anısına yaptığım uçurtmayı, Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü olan 10 Kasım’da Sabancı Vakfı için uçurdum. 9 metrekare büyüklüğünde. Uçurtmanın üzerinde kesinlikle resim bulunmamaktadır. Her parçayı ayrı ayrı diktim. Bence çok güzeldi. Mardin semalarına yakışır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bugün Mardin semalarında uçtuğunu görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kesinlikle unutmuyoruz. “Bu bizim kalbimizde ve aklımızdadır” dedi.

Gökyüzünde süzülen Atatürk uçurtmasını gören yerli ve yabancı turistler 9 metrekarelik uçurtmaya hayran kaldı.

Mardinli Zahit Mungan (32), çocukluğunda naylon torbayı iple bağlayarak uçurmaya başladı ve 26 yıl boyunca uçurtma tutkusunu sürdürdü. Son 19 yılda yurt dışında 30 ülkeyi gezdi ve Türkiye adına katıldığı 39 festivalde birçok madalya kazandı.

silvanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu