Haber

Muğla’dan deprem bölgesine giden itfaiye ekipleri 26 kişiyi kurtardı

Muğla’dan deprem bölgesine giden itfaiye ekipleri Hatay’da enkaz altında kalan 26 kişiyi kurtardı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen iki depremin ardından bölgeye ulaşan Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin AFAD’a uygun olarak Hatay’da arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi. .

Açıklamada, 2 adet seyyar mutfak, 2 adet iş makinesi, 1 adet alımlı tır, 4 adet su pompası, 2 adet öncü araç, 3 adet arama kurtarma aracı, 2 adet tır, 3 adet cenaze nakil aracı, 5 adet otobüs, 9 adet yardım tırı ve 129 işçi deprem bölgesine sevk edildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucunda 26 vatandaşın enkazdan sağ olarak çıkarıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Muğla’da yaşayan vatandaşlar akın ederek yardım merkezlerine gönderilecek malzemeleri deprem bölgesine ulaştırdı. En çok ihtiyaç duyulan gıda paketi, giysi, su, hijyen paketi, çocuk bezi, battaniye, soba-soba, el feneri, bebek eşyaları, yastıklar, “Yatak, baza, köpek maması gibi malzemeler Adıyaman, Hatay ve Malatya yardım merkezlerine ulaştı. Ayrıca Büyükşehir İtfaiyesi de kontrollü olarak İskenderun Limanı’ndaki yangına müdahale gruplarına destek verdi.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremin acısını yüreklerinde yaşadıklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu